Servis 34 dlr Musselmalet halvblonde Royal Copenhagen Danmark 1900-talets andra hälft porslin

Bestående av;
12 koppar med fat modellnr 719,
1 kaffekanna modellnr 1202,
1 sockerskål med lock modellnr 691 (lagad, 2:ra sort),
1 gräddkanna modellnr 522 (2:ra sort),
1 cigarettställ modellnr 1015,
4 askfat modellnr 504 (2:ra sort),
12 assietter modellnr 575 (2 st 2:ra sort),
1 skål på fot modellnr 511 (2.ra sort),
1 större fat modellnr 666.

Bruksslitage. Andrasortering. Lagning.

Utropspris
6 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13