Bestående av;
12 koppar med fat modellnr 719,
1 kaffekanna modellnr 1202,
1 sockerskål med lock modellnr 691 (lagad, 2:ra sort),
1 gräddkanna modellnr 522 (2:ra sort),
1 cigarettställ modellnr 1015,
4 askfat modellnr 504 (2:ra sort),
12 assietter modellnr 575 (2 st 2:ra sort),
1 skål på fot modellnr 511 (2.ra sort),
1 större fat modellnr 666.
Bruksslitage. Andrasortering. Lagning.