Design Möbler
1312020

Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge mogensen, matbord, 4 stolar, "asserbo", firma karl andersson & söner.

Børge Mogensen, matbord, 4 stolar, "Asserbo", Firma Karl Andersson & söner.

Av furu, Oregon pine med snörsitsar. Etikettmärkta. Sitthöjd 44, bordets längd 160, bredd 94, höjd 70 cm. En målad illäggsskiva medföljer.

Flätad sits något defekt, repor, märken, slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Slutpris
9 200
910
1 090
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
7 apr 20:25
9 200 SEK
7 apr 20:25
9 000 SEK
7 apr 15:15
8 800 SEK
7 apr 15:15
8 600 SEK
4 apr 3:34
8 200 SEK