Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Johan Krouthén, olja på duk, signerad och daterad 1925.

Sommardag. 45 x 75 cm.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.

Utropspris
40 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13