GLASPLÅTAR OCH FOTOKLICHEÉR SAMT FOTOGRAFIER. 6 st, bla Roissonnas & Eggler St Petersburg. Ryssland tidigt 1900-tal.

Fyra glasplåtar med fotoklicheér, motiv av bla militärparader vid Katarinapalatset Tsar Skoje Selo resp paradfält med kejserlig vagn. 12 x 9 och mindre. Inramade fotografier av soldater, bildstorl 8 x 5. Tre senare kopior av soldater/officerare medföljer.

Slitage, smärre fläckar. Fotoklicheér moderna.

Utropspris
1 000 SEK