Ekornes hörnsoffa 1960-70-tal.

Ek med lösa plymåer, hörnbord med lös hylla längd 192 cm, sitthöjd 41 cm, hörnbord 70x70 cm, höjd 39 cm. Bord märkt Ekornes.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad (delvis ny rygg på en sektion). Torkad stoppning

Utropspris
5 000 SEK