Belysning Golvlampor
1313559

Jorge Pensi

(Argentina, Född 1946)
Jorge pensi, golvlampa, "bluebird", 1900-talets senare hälft.

Jorge Pensi, golvlampa, "Bluebird", 1900-talets senare hälft.

Justerbar arm i trä och droppformad skärm i metall. Totalhöjd ca 147 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR