Design Övrigt
1313605

Wilhelm Kåge

(Sverige, 1889-1960)
Wilhelm kåge,  urnor 2 st "argenta", gustavsberg stengods.

Wilhelm Kåge, urnor 2 st "Argenta", Gustavsberg stengods

Grön glasyr med handmålad silverdekor. Märkt Gustavsberg Argenta 1045 I. Höjd 20 cm.

En med lagning i kant. Bruksslitage. Repor.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
4 000 SEK