Design Övrigt
1314120

Wilhelm Kåge

(Sverige, 1889-1960)
Wilhelm kåge, vas, stengods, gustavsberg, signerad och daterad 1930.

Wilhelm Kåge, vas, stengods, Gustavsberg, signerad och daterad 1930.

Glaserat stengods med ristad dekor.Signerad Gustavsberg Kåge och daterad 1930. Höjd 16 cm.

Krackelyr.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK