Servis, 42 delar, Musselmalet" Royal Copenhagen, Danmark porslin 1900-tal.

Bestående av;

12 assietter, diameter 17,5 cm. modellnummer 1087.
12 kaffekoppar med fat, höjd kopp 7 cm. Modellnummer 1036 Diameter fat 13,5 cm. 2 med nagg. Andra sortering
12 kaffekoppar med fat, modellnummer 1038. Diameter fat 11,5 cm. Höjd kopp 5,3 cm. (en extra kopp medföljer - den är 2 sort)
2 ljusstakar, höjd 22,5 cm. 2:a sortering.
Kaffekanna med lock, höjd 21,5 cm. modellnummer 1030.
Sockerskål, höjd 8 cm, modellnummer 1112.
Gräddkanna, modellnummer 1031, höjd cm.
Lövformat fat, andra sortering, längd 18,5 cm. modellnummer 143.

Nagg. Delvis andrasortering.

Utropspris
12 000 SEK