Arnold Krog, servis, 28 delar, porslin. "Blå Vifte", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
12 mattallrikar, diameter 26 cm, varav en med nagg
12 förrättstallrikar, diameter 22 cm
Skål på fot, diameter 23, höjd 18 cm, 2:a sortering
2+1 uppläggningsfat, ovala, längd 30 och 40 cm, 2:a sortering
4 delar andrasortering. Obetydligt ytslitage. En tallrik med nagg.