Hans-Agne Jakobsson, takkronor, ett par, ”Patricia” T372/12, Markaryd.
Stomme av mässing med 12 kupor av tonat glas. Diameter 50, höjd 170 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Nagg. Extra kupor medföljer. Takkoppar saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10