Torbjørn Afdal, fåtölj med fotpall, "Hunter", Bruksbo, Norge, 1960/70-tal.
Stomme av betsad bok. Brun skinnklädsel. Sitthöjd 36, höjd 96 cm.
Slitage. Fläckar. Ställvis omfattande slitage. Knapp saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10