Belysning Ljuskronor
1314833

Ljuskrona, Oscariansk, 1800-talets slut.

Ljuskrona, oscariansk, 1800-talets slut.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100 cm, diameter ca 70 cm, för 20 ljus,

Saknas 2 prismor, åldersrelaterat slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
10 000 SEK