1314915

Lyktor, 2 st, troligtvis Danmark, omkring år 1900.

Lyktor, 2 st, troligtvis danmark, omkring år 1900.

Bemålad plåt. För ett respektive två ljus. Målad påskrift på den större " ? Sölvgaden 12". Total höjd 44-47 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall. Bucklor. Den mindre med knäckt ett glas.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Klubbat pris
2 000
196
234
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
22 jul 17:39
2 000 SEK
15 jul 7:30
1 800 SEK
14 jul 21:22
1 700 SEK
14 jul 11:05
1 200 SEK