Samlarföremål Övrigt
1314954

Sakral skulptur, bemålat trä, 1700/1800-tal.

Föreställande St Johannes Nepomuck. Skuret och bemålat trä. Höjd 36 cm.

Slitage och smärre skador. Färgbortfall. Möjligen saknas två mindre dekorelement.

Klubbat pris
3 000
296
359
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 maj 20:27
3 000 SEK
29 apr 16:06
2 500 SEK
28 apr 20:43
2 000 SEK
28 apr 8:02
300 SEK