Konst Fotografi
1315167

Ismo Hölttö

(Finland, Född 1940)
Ismo hölttö, fotografi, pigmentavdrag ed. 4/7 + 2 a.p., signerad och stämplad a tergo.

Ismo Hölttö, fotografi, pigmentavdrag ed. 4/7 + 2 a.p., signerad och stämplad a tergo.

"Pariisi, huhtikuu 1968" (Paris, april 1968). Upplagan är sammankopplad till verkets storlek. Tryckets storlek 51 x 43,2 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth

Utropspris
400 EUR