Design Möbler
1315235

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, tillskriven. byrå, 1920/30-tal.

Carl Malmsten, tillskriven. Byrå, 1920/30-tal.

Byrå fanerad med björk. Dekorativa beslag. Benställning med dekor av svärtade kulor. Längd 80, djup 43, höjd 73 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Märken. Nyckel saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Klubbat pris
4 100
405
491
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
5 maj 10:32
4 100 SEK
5 maj 10:32
4 000 SEK
5 maj 8:36
3 900 SEK
5 maj 8:36
3 700 SEK
4 maj 23:05
3 500 SEK