Smycken Örhängen
1315371

Örhängen med briljantslipade diamanter och pärlor

Örhängen med briljantslipade diamanter och pärlor.

18K guld. Stämplade EBC, Ellen Curtis Guldsmed, Stockholm. Två briljantslipade diamanter ca 1,25 ct styck, Ca Wesselton/Pique. Övriga totalt ca 0,60 ct. Avtagbara kläppar. Längd ca 4 cm. Vikt 13 gram.

Bruksslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
50 000 SEK