1315403

Bordspendyl med kandelabrar, 3 delar, patinerad metall, nyrenässans, sent 1800-tal.

Med riklig dekor. Bordsur med delvis emaljerad urtavla. Romerska siffror. Höjd 43 cm. Kandelabrar för 3(4) ljus. Höjd 43 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Ljusarmar/droppbrickor något skeva.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
4 dagar 16 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 0 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)