Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 201,5 x 133 cm, signerad IS.
Tre fält med stora medaljonger och stiliserade blommor i gula och bruna nyanser samt benvitt. Mörkbrunmelerad bård.
Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, några saknas.