Förgyllt mässingfäste. Klingan märkt ACS (Alex Coppel Solingen). Svartmålad metallbalja. Längd 102 cm, klingan 82 cm.
Slitage. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10