Örhängen, ett par, vitguld, briljantslipade diamanter och odlade pärlor
18K vitguld. Stämplade ARG, Argenta Aktiebolag Silversmedjan 1958. Briljantslipade diamanter totalt ca 0,70 ct. Diameter pärlor ca 12 mm. Diameter ca 1,5 cm. Vikt 12 gram.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.