Dekor av blad.
Bestående av;
12 mattallrikar, diameter 24 cm. En med små kantnagg.
11 skålar, diameter 17 cm. En med nagg.
12 assietter, diameter 17,5 cm. sex stycken med små nagg.
12 kaffekoppar med nagg, en med nagg.
1 bricka, mått 32x23 cm.
2 skålar, diameter 15 cm.
1 skål, diameter 15,5 cm. fin krackelyr.
2 skålar med lock, diameter 13,5 cm (insides nagg), diameter 21,5 cm. liten fotringsnagg.
1 kanna, höjd 12,5 cm.
1 tekanna med lock, höjd hänkel uppfälld 18 cm. Sprickor, missfärgning.
Nagg, bruksslitage. Sprickor.