Invändig förgyllning. Ovala på fot, med uppsvängda hänklar samt lock med kotteknopp, höjd 13 cm. Total vikt 494 gram.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10