Dosa i guld, möjligen Frankrike, 1800-tal, slitna stämplar. Längd 5,5 cm. Vikt 27 gram.
Dosor i silver, Sverige 1816-1915, längd 4-10,4 cm. Total vikt silverdosor 156 gram.
Bucklor, slitage, emalj med sprickor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10