Silver Övrigt
1315571

Dosa, guld, samt dosor, 4 st, silver. 1800-1900-tal.

Dosa i guld, möjligen Frankrike, 1800-tal, slitna stämplar. Längd 5,5 cm. Vikt 27 gram.

Dosor i silver, Sverige 1816-1915, längd 4-10,4 cm. Total vikt silverdosor 156 gram.

Bucklor, slitage, emalj med sprickor.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
4 000 SEK