12 djupa tallrikar, diameter 23,5 cm
22 mattallrikar (7 med nagg), diameter 25 cm.
2 skålar (den större med skador) diameter 26-31 cm.
2 ovala uppläggningsfat, längd 28-32 cm
2 fyrsidiga fat, längd 21-26 cm
1 huv/lock, diameter 28,5 cm
Nagg. Sprickor.