Design Möbler
1315639

Fåtölj, Swedish Modern, 1940-tal.

Fåtölj, swedish modern, 1940-tal.

Öronlappsfåtölj med knapphäftad tygklädsel och resårsits. Armlän och ben av alm. Sitthöjd 40, höjd 101 cm.

Slitage. Ställvis omfattande slitage. Fläckar. Lagningar på klädsel. Märken på ben. Nedsutten stoppning.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK