Samlarföremål Övrigt
1315659

Ellen Kitok-Andersson

(Sverige, 1932-2008)
Ellen kitok-andersson, rotarbete, signerat e. kitok.

Ellen Kitok-Andersson, rotarbete, signerat E. Kitok.

Renskinn och rotarbete. Signerad. Diameter 12, höjd 16 cm.

Smärre fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V18
Proveniens

Enligt uppgift beställd direkt av Ellen Kitok-Andersson på 1960-talet.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
21 000
2 068
2 497
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
5 maj 12:08
21 000 SEK
5 maj 12:08
21 000 SEK
5 maj 12:05
20 000 SEK
5 maj 12:05
19 500 SEK
5 maj 12:04
19 000 SEK