Design MöblerJosef Frank
1315711

Josef Frank

(Österrike/Sverige, 1885-1967)
Josef frank, bokhylla, modell 2255, firma svenskt tenn.

Josef Frank, bokhylla, modell 2255, Firma Svenskt Tenn.

Tvådelad. Överdel med hyllplan lackerad i vitt och grönt. Underdel med skåp och lådor lackerad i vitt, delvis fanerad med valnöt. Bredd 100, djup 50, höjd 225 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. omlackerad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N11
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
12 500
1 228
1 460
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
30 jul 18:15
12 500 SEK
24 jul 12:13
12 000 SEK
24 jul 11:25
5 800 SEK
24 jul 4:51
4 000 SEK
23 jul 23:12
3 500 SEK