Skåp, Swedish Modern, Möbelbolaget Tranås, 1940-tal.
Skåp fanerat med mahogny. Pardörrar med intarsiadekor av blommor och fjärilar. Inredning med hyllor och lådor. Etikettmärkt. Bredd 90, djup 43, höjd 129 cm. Nyckel finns.
Fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.