Hans-Agne Jakobsson, taklampa, modell "Pastoral T 376/3", Markaryd.
Stomme av mässingsfärgad metall. Tre kupor av bubbligt klarglas. Etikettmärkt. Diameter 50 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Fläckar. Smärre nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10