Design Övrigt
1315925

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, taklampa, modell "pastoral t 376/3", markaryd.

Hans-Agne Jakobsson, taklampa, modell "Pastoral T 376/3", Markaryd.

Stomme av mässingsfärgad metall. Tre kupor av bubbligt klarglas. Etikettmärkt. Diameter 50 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Fläckar. Smärre nagg.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK