1315929

Pentti Lumikangas

(Finland, 1926-2005)
Pentti lumikangas, akvatint och torrnål, signerad och daterad -87, numrerad 80/99.

Pentti Lumikangas, akvatint och torrnål, signerad och daterad -87, numrerad 80/99

"Venetsian portti" (Venetiansk port). Plåtstorlek 32,5 x 22,4 cm

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth

Utropspris
300 EUR