Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, silver, empirestil, bl a Hanna Persson, Kristianstad 1919.
Kaffekanna stämplad Hanna Persson, gräddkanna och sockerskål utan mästarstämpel, svensk årsstämpel 1905. Delvis godronnerad, höjd 10-20 cm. Vikt totalt 1014 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.