Silver Övrigt
1316108

Kaffeservis, 3 delar, silver, rokokostil, Tyskland, 1900-tal.

Kaffeservis, 3 delar, silver, rokokostil, tyskland, 1900-tal.

Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål. Bukig svängs form på fötter. Svenska importstämplar. Graverad E.R. 1954 undertill. Höjd 7-18 cm. Vikt 472 g.

Smärre slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK