Poul Cadovius

(Danmark, 1911-2011)
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)

Poul Cadovius, "Royal system" bokhyllesystem 1960-tal.

Skåp med flätade dörrar, bredd 80 cm
hyllplan 4 st 24x80cm
20 st hyllplan 20x80 cm, beslag, nycklar medföljer, väggskenor höjd 225 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. skada runt ett nyckelhål, skada bakkant ett skåp.

Utropspris
10 000 SEK