Design Konstglas
1316327

Brita Flander

(Finland, Född 1957)
Brita flander, glas på fot, 2 st, ur serierna "naiset" och "veljekset" för marimekko, jl-lasi, riihimäki 1990-2000-tal.

Brita Flander, Glas på fot, 2 st, ur serierna "Naiset" och "Veljekset" för Marimekko, JL-Lasi, Riihimäki 1990-2000-tal.

Höjd 27,5 cm. Bär etikett. I originalförpackningar.

Helhetsintrycket är mycket gott.
Askar med slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR