Design Möbler
1316503

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 6 st, "sjuan", fritz hansen, danmark.

Arne Jacobsen, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark

Skinnklädsel i diverse pastellfärger. Tillverkarens stämplar.

Bruksslitage. Aningen skrynklig klädsel. Märken. Rosa stolens styggstöd är ostadig.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
2 150
21 830
2 596
Utropspris
1 700 EUR
Budhistorik (32 bud)
29 apr 20:17
2 150 EUR
29 apr 20:17
2 050 EUR
29 apr 20:06
1 950 EUR
29 apr 19:54
1 900 EUR
29 apr 19:53
1 850 EUR