Bestående av:
11 tekoppar med fat, 10/1551.
Tekanna, 10/1788.
Kaffekanna, 10/1794.
Sockerskål, 10/1678.
Gräddkanna, 10/8026.
Liten kanna, 10/1537.
12 assietter, 10/8094.
10 buljongkoppar med fat, 10/1872.
En tekopp inkluderad. Lagning. Fläckar. Smärre slitage. Nagg på några assietter och en buljongkopp.