Belysning Taklampor
1316704

Taklampa, 1920-30-tal.

Taklampa, 1920-30-tal.
Taklampa, 1920-30-tal.
Taklampa, 1920-30-tal.
Taklampa, 1920-30-tal.
Taklampa, 1920-30-tal.

Stomme av metall, delvis klädd, skärm i off-white veckad textil med fransar och tofs. 3+3 ljuspunkter. Diameter ca 66 cm Höjd ca 90 cm-

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK