Poul Cadovius

(Danmark, 1911-2011)
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)

Poul Cadovius, hyllsystem, "Royal System", Danmark, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med jakaranda. Fyra väggskivor bredd 80 cm, en väggskiva 41 cm. Höjd ca 236 cm. Olika hyllplan samt lister, konsoller. skåp 3 st längd 80 cm, höjd 42 cm, djup 38 cm, 2 st glasvitrin 56x80 cm, djup 22 cm, Omonterad. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador. Märken.

Utropspris
10 000 SEK
Om Cites