741
1316839

Bonaventura Peeters, tillskriven

(Sverige, 1614-1652)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Sverige, 1614-1652)

Kustparti med skepp i kvav

Signerad BP på stenen i förgrunden. Parketterad pannå 31 x 46 cm.

Proveniens

Inköpt på God Konst, Stockholm, 1939, därefter i arv.