Tresitssoffa med svart skinnklädsel, lösa dynor. Ben av svartlackerad metall. Etikettmärkt: "MADE IN DENMARK 0266 BY FRITZ HANSEN". Längd 210, djup 78, sitthöjd ca 45, höjd 74 cm.
Troligen omklädd. Smärre slitage, repor, märken, fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.