Möbler Övrigt
1316933

Casonne / Kista, renässansstil, sydeuropa, 1800-tal eller äldre.

Casonne / kista, renässansstil, sydeuropa, 1800-tal eller äldre.

Cassone av valnöt med skuren dekor. Uppfällbart lock, invändigt med låda. Beslag av järnsmide. Längd 140, bredd 50, höjd 56 cm.

Renoverad och kompletterad samt omarbetad. Skador, slitage, lagningar, sprickor, smärre avslag. Ett beslag medföljer löst

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
5 000 SEK