Tom Dixon, bord, "Screw Café Table".
Marmorskiva, på fot i gjutjärn, märkt Tom Dixon, London. Modellen formgiven år 2007. Diameter 90, justerbar höjd 57-82 cm.
Skivan något missfärgad. Fläckar. Obetydligt nagg på undersidan av skivans kant. Åldersrelaterat slitage.