Ruska av rubinglas med lock av silver med importstämplar, höjd ca 20 cm.
Ask av porfyr (troligen) med lock av silver stämplat CG Blomborg Stockholm 1813, höjd 10 cm
Bruksslitage. Nagg. Nötta kanter. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.