Invändig förgyllning. Lambrekängbård samt graverad dekor av rosetter och girlander, kälad fot med vridna knäckar. Höjd 19 cm, diameter 15 cm, vikt 386 gram.
Smärre slitage, smärre bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.