Silver Bägare & Skålar
1317232

Nils Nordlöf, bägare, silver, Härnösand 1793.

Nils nordlöf,  bägare, silver, härnösand 1793.

Invändig förgyllning. Lambrekängbård samt graverad dekor av rosetter och girlander, kälad fot med vridna knäckar. Höjd 19 cm, diameter 15 cm, vikt 386 gram.

Smärre slitage, smärre bucklor.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Klubbat pris
9 400
926
1 118
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (34 bud)
29 apr 14:35
9 400 SEK
29 apr 14:35
9 200 SEK
29 apr 14:34
9 000 SEK
29 apr 14:34
9 000 SEK
29 apr 14:34
8 800 SEK