Möbler Skåp & Byråar
1317270

Byrå, Sengustaviansk, omkring år 1800.

Byrå, sengustaviansk, omkring år 1800.

Tre lådor i fronten. Fanerad med mahogny. Beslag och nyckelplåtar i mässing. Dekorativa lister i mässing. Skiva av kalksten. Bredd 89, djup 55, höjd 82 cm.

Renoverad. Kompletterad. Slitage. Nagg. Fläckar. Delar saknas. Delvis maskstungen. Nyckel saknas.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Klubbat pris
6 200
605
713
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
10 jul 18:37
6 200 SEK
10 jul 18:37
6 000 SEK
10 jul 15:23
5 200 SEK
9 jul 23:18
5 000 SEK
9 jul 8:54
4 400 SEK